صفحه کلید ( Keyboard )

1-16 از 16

انوع کیبورد از جمله کیبورد تک، کیبورد و ماوس ست، کیبورد و ماوس وایرلس ست، کیبورد های گیمینگ و... با برند های مطرحی همچون تسکو (TSCO)، هویت (havit)، اکس پی (XP) و... را میتوانید در بخش کیبورد بیابید.

صفحه کلید ها به صورت کیبورد بی سیم تک ، کیبورد سیم دار تک، کیبورد و ماوس سیم دار ، کیبورد و ماوس بی سیم تولید و به فروش می رسند.


کیبورد کامپیوتر (Computer Keyboard)

کیبورد یا صفحه کلید دستگاهی است که از ترتیب دکمه ها یا کلید ها به عنوان اهرم های مکانیکی یا سوییچ های الکترونیکی عمل می کند.کلید های کیبورد یا صفحه کلید به طور معمول دارای کارکتر هایی هستند که بر روی آنها چاپ و یا حک شده است و هر بار فشار یک کلید با یک نماد نوشته شده مرتبط است که می توانند اقدامات و دستورات کامپیوتر را اجرا کنند.

ابعاد و یا اندازه ی کیبورد کامپیوتر

یک عامل تعیین اندازه ی یک صفحه کلید وجود کلید های تکراری مانند یک صفحه کلید عددی جداگانه ( Num Lock ) برای راحتی کار کاربر و یا کلید های جداگانه برای کنترل صدا و مدیا پلیر می باشد.یکی دیگر از عوامل تعیین اندازه ی کیبورد اندازه و فاصله ی کلیدها است. به طور کلی به کیبورد های بدون کلید های جداگانه و کلید های با سایز کوچک کیبورد لپ تاپی گفته می شود و به کیبورد هایی که دارای کلید های جداگانه و کلید های بزرگ می‌باشد کیبورد های گیمینگ یا بازی گفته می شود.

قیمت کیبورد کامپیوتر

قیمت کیبورد های موجود در بازار براساس شاخص های همچون کارایی، نوع کیبورد، نوع کلیدهای کیبورد، متریال و یا جنس استفاده شده در ساخت کیبورد، برند یا شرکت سازنده ی کیبورد و پک یا بسته بندی کیبورد تعیین می شود.