محافظ و چند راهی برق

1-5 از 5

امروزه با توجه به تعدد استفاده از وسایل برقی و کمبود پریز برق برای این وسایل استفاده از چندراهی و محافظ برق جز جدایی ناپذیری شده است.

محافظ برق

دستگاهی که در مسیر ورودی برق برای وسایل الکتریکی قرار گرفته و وظیفه  تنظیم کردن نوسانات برق را بر عهده دارد.این وسیله برای جلوگیری از آسیب به وسایل الکتریکی استفاده می شود.

نکاتی در مورد محافظ برق

بهتر است بدنه آن دارای جنس ضد آتش باشد.

محافظ برق باید دارای دکمه on/off باشد تا درصورت عدم استفاده بتوان آن را خاموش کرد.

دقت محافظ برق در شناسایی نوسانات برق باید به قدری بالا باشد که به محض بالا و پایین شدن ولتاژ بتواند در کسری از ثانیه برق وارد شده را قطع نماید.

برخی از محافظ برق های جدید دارای نوعی باتری هستند که می توانند انرژی را ذخیره کرده و در هنگام قطعی برق از آن استفاده کرد.

 چند راهی برق

دستگاهی که یک خروجی برق را به چندین خروجی تقسیم می کند.هرچند برخی از محافظ های برق با وجود پورت هایی که دارند می توانند نقش چندراهی برق را نیز داشته باشند

نوع اتصالات

چند راهی های برق در کشورهای مختلف برای اتصالات متنوعی ساخته می شوند.چندراهی ها بای به نوعی باشند که هم دارای کانکتور سه شاخه و هم دو شاخه باشند.همچنین برخی از چندراهی ها دارای پورت USB هستند که بتوان وسایل مورد نیاز از قبیل موبایل را با آن شارژ کرد.


قیمت محافظ و چند راهی برق

به طور کلی موارد زیادی روی قیمت محافظ و چند راهی برق تاثیر دارد.هرچه طول کابل ، تعداد پورت ، نوع پورت بیشتر باشد قیمت هم بیشتر است.