ماوس (Mouse)

1-24 از 51
انواع ماوس از جمله ماوس سیم دار، ماوس وایرلس، ماوس گیمینگ و پد ماوس (زیر ماوسی)،با برندهای متنوع و معروف همچون تسکو(TSCO)، هویت(havit)، اکس پی(XP)، پی نت(Pnet) و ... را در بخش ماوس انتخاب و تهیه فرمایید

ماوس (موشواره)

ماوس یا موشواره ی کامپیوتر دستگاهی است که با اشاره ی دست، حرکت دو بعدی نسبت به یک سطح را تشخیص می دهد که حرکت آن معمولا به حرکت یک اشاره گر روی صفحه ی نمایشگر می انجامد.علاوه بر حرکت دادن مکان نما،ماوس های کامپیوتر دارای یک یا چند دکمه برای انجام عملیات مانند انتخاب یک آیتم منو در صفحه نمایش هستند.امروزه دیگر اغلب ماوس ها دارای سنسورهای نوری هستند و دیگر قطعات متحرک در تولید ماوس بکار نمی رود.

انواع ماوس (موشواره)

بطور کلی ماوس ها به دو دسته ی سیم دار و بی سیم تقسیم میشوند که هر کدام نسبت به هم مزایا و معایبی دارند.انتخاب بین ماوس سیم دار یا بی سیم بستگی به نوع استفاده کاربر در کاربری های محتلف دارد.بطور مثال برای کاربری گیم (بازی) بخاطر مصرف در مدت زمان بالا ماوس های سیم دار و برای کاربری لپ تاپ ماوس های وایرلس پیشنهاد می شود. ماوس ها طراحی و کاراییه مختلفی دارند.بطور مثال بعضی ماوس ها مانند ماوس هایی که در لپ تاپ استفاده میشود تاچ (لمسی) هستند و فقط با حرکت یک یا دو انگشت عمل می‌کنند.

قیمت ماوس (موشواره)

قیمت ماوس بر اساس قابلیت، نوع کاربری، سرعت ماوس(DPI)،سیم دار یا بی سیم بودن و یا تعداد کلید های جانبی برای کاربری آسان تعیین می شود.بطور کلی ماوس های بی سیم با کلید های جانبی بیشتر و سرعت (DPI) بالاتر در ستون گران قیمت ترین ها و ماوس های سیم دار ساده بدون کلید های جانبی در ستون ارزان قیمت ترین ها قرار می‌گیرند.