فن خنک کننده کیس و کارت گرافیک

1-3 از 3

فن کیس وسیله ای برای خنک کردن قطعات داخلی کیس کامپیوتر است که این کار یا با وارد کردن هوای خنک و یا با خارج کردن هوای گرم انجام می شود و نقش به سزایی در طول عمر و خراب نشدن قطعات کیس دارد.

فن کیس عموما در دو سایز 12*12 و 8*8 می باشد. دریچه هایی بر روی درب کیس وجود دارد که می توانید متناسب با آن فن مد نظرتان را انتخاب و استفاده نمایید. فن ها در دو مدل ساده مشکی و شیشه ای چراغدار تولید می شوند.

کارت های گرافیک نیز بر اثر قدرت پردازشی بالا بوسیله یک خنک کننده باید خنک شوند در برخی مدل ها فقط هیتسینگ کار می شود و در برخی دیگر فن هم به آن متصل می گردد. فن گرافیک در مدل های مختلف می باشد که اغلب هیتسینگ دار می باشند.

برای خرید فن گرافیکو فن کیس می توانید فروشگاه هیناتا را انتخاب نمایید و با قیمت ارزان آن را سفارش دهید.


انواع فن کیس از لحاظ اندازه

فن کیس های موجود در بازار که بر اساس اندازه تقسیم بندی می شوند شامل 4*4 ، 6*6 ، 7*7 ، 8*8 و 12*12 هستند که با اندازه گیری فاصله دو پیچ در پشت کیس می توان مشخص کرد که چه فن کیسی با چه ابعادی برای سیستم مناسب است. (فن های 8*8 و 12*12 این روزها بیشترین کاربرد را دارند)

نکاتی در مورد فن کیس

فن کیس باید از قدرت و دوام بالایی برخوردار باشد.همچنین در هنگام کار صدای کمی داشته باشد تا باعث آزار کاربر در هنگام استفاده نشود.هرچقدر اندازه فن کیس کوچک‌تر باشد قدرت آن نیز کمتر می شود بنابراین در مواردی که از فن‌های کوچک در سیستم استفاده شده است باید تعداد فن ها را بالا برد تا بتواند کارایی مناسبی داشته باشد.