هارد اینترنال

1-4 از 4

از مهمترین قطعات داخلی کامپیوتر ، هارد می باشد . هارد مرکز نگهداری داده ها می باشد. میتوان هر اطلاعاتی اعم از فیلم ، عکس و موزیک و ... در آن قرار داد.

هارد داخلی یا هارد اینترنال ، به دلیل نداشتن محافظ خارجی بسیا حساس می باشد و با ضربه می توان از رده خارج شود.

سایز هارد اینترنال معمولا 3.5 اینچ می باشد. 

هارد اینترنال در برندهای مختلفی تولید می شود که اغلب آن ها ساخت کشور تایوان می باشد. برندهای مطرحی که در زمینه تولید حافظه فعالیت می کنند می توان وسترن دیجیتال ، ادیتا ،توشیبا ، سیلیکون پاور ، سیگیت ، لکسار و .. را نام برد.

هر کدام از این شرکت ها با کیفیت و ظرفیت های مختلفی هارد تولید می کنند. 

قیمت هارد کامپیوتر 

تفاوت در ظرفیت و سرعت هارد ، باعث تفاوت قیمت هارد ها می شود. قیمت هارد به تناسب نوسانات ارزی متغییر می باشد. هر چه ظرفیت بالاتر برود قیمت هم افزایش می یابد.

ظرفیت هارد اینترنال

هارد اینترنال  یا هارد کامپیوتر برای استفاده در کامپیوتر ، توسط کابل به مادربرد متصل می شود. هاردهای قدیمی بوسیله کابل IDE مورد استفاده قرار می گرفتند. اما سال های اخیر اغلب هاردها به سادتا تغییر یافته اند.


 اتصال هارد به مادربرد ، کار بسیار راحتی می باشد. کافیست کابل ها ی آن را بدرستی وصل نمایید و هارد را در جایگاهش قرار دهید. فقط یادتان باشد هارد اینترنال بسیار حساس به ضربه می باشد. 

هارد دوربین مدار بسته 

 از هارد اینترنال به عنوان هارد دوربین مدار بسته نیز استفاده می شود. البته برخی از هاردها با سرعت بالاتری تولید می شوند که مختص دوربین مدار بسته می باشند. می توانید جهت ذخیره حافظه دوربین مدار بسته از آن هارد ها خریداری نمایید.