گیرنده دیجیتال

1-5 از 5
انواع گیرنده های دیجیتال از جمله دستگاه گیرنده ی دیجیتال خانگی (SET-TOPBOX) و گیرنده دیجیتال لپ تاپی (MINI DVB-T USB) با برندها ی مطرحی همچون ایکس ویژن (X.VISION)، نکست (NEXT)، مارشال (Marshal)، اکس پی(XP)، پی نت(Pnet)، و...  را در بخش گیرنده دیجیتال فروشگاه هیناتا جستجو کنید.

گیرنده دیجیتال

گیرنده دیجیتال دستگاهی است که به وسیله ی آن می توان امواج شبکه های رادیو و تلویزیون را از طریق آنتن با بهترین کیفیت دریافت کرد. بطور کلی گیرنده ی دیجیتال در دو نوع دستگاه گیرنده دیجیتال (SET-TOPBOX) و گیرنده ی دیجیتال (MINI DVB-T USB) تولید و روانه بازار می‌شود.

گیرنده دیجیتال خانگی (SET-TOPBOX)

دستگاه گیرنده دیجیتال خانگی یا STP دستگاهی است که دارای یک تیونر برای ورودی است که خروجی را به تلویزیون می دهد این دستگاه سیگنال ها را از طریق آنتن دریافت می‌کند و سپس آن ها را رمز گشایی و برای تلویزیون ارسال می‌کند.

گیرنده دیجیتال لپ تاپ (MINI DVB-TV USB)

گیرنده دیجیتال MINI DVB-TV USB یا گیرنده دیجیتال لپ تاپی مورد استفاده در سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ می‌باشد. قطعه ای سخت افزاری و کوچک با پورت USB می باشد و مانند یک مموری فلش به درگاه USB لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می شود و امواج رادیو و تلویزون را از طریق آنتن دریافت و کانال یابی می‌کند. این وسیله معمولا به همراه کنترل (ریموت) و یک آنتن کوچک و تبدیل آنتن هوایی به مشتری عرضه میگردد. اگر در منطقه ای که از این دستگاه استفاده می کنید آنتن دهی ضعیف باشد آنتن خود دستگاه قادر به کانال یابی نمی باشد و بوسیله ی تبدیل آنتن هوایی در بسته بندی، دستگاه را به آنتن هوایی متصل کنید.

قیمت گیرنده ی دیجیتال

در بازار الکتریک و الکترونیک گیرنده های دیجیتال لپ تاپی به نسبت از گیرنده های دیجیتال خانگی ارزان تر هستند. همینطور برند و یا شرکت تولید کننده ی دستگاه در قیمت گذاری آن ها تاثیر گذار می باشد.