کیس کامپیوتر و قطعات کیس

1-20 از 20

به محفظه فلزی،آلومینیومی یا شیشه ای که اجزای سخت افزاری و بخشی از لوازم جانبی(به غیر از مانیتور،کیبورد و ماوس و...)داخل آن تعبیه شده است و وظیفه نگهداری این قطعات در کنار یکدیگر را دارد قاب کیس گفته می شود.

قطعات تشکیل دهنده یک رایانه در داخل کیس جمع آوری می شود ، این قطعات شامل مادربورد ، پاور ( منبع تغذیه ) ، رم و CPU ، کارت گرافیک ، هارد و دی وی رایتر می شود. 

قطعات کامپیوتر بنا به کارهای مختلف که قرار است با رایانه انجام شود بستگی دارد. این قطعات داخل کیس می باشد که بیانگر سرعت و قدرت سیستم می باشد و پنا به سرعت و کیفیت قطعات قیمت آن تعیین می گردد. از سیستم های اداری ارزان تا سیستم های گمینگ و مهندسی حرفه ای را می توانید از این شرکت یازرگانی خریداری نمایید.

قطعات موجود در این بخش عبارتند از :

  • پاور کامپیوتر 

  • قاب کیس

  • فن کیس و فن VGA

  • کارت اینترنال - کارت اکسترنال

  • فن و لوازم جانبی CPU

وزن و ابعاد قاب کیس

وزن قاب کیس به جنس بدنه آن که فلزی،آلومینیومی یا شیشه ای باشد بستگی دارد.قاب کیس بزرگترین قطعه در یک سیستم کامپیوتری به شمار می رود.یکی از موارد تعیین کننده ی ابعاد،قطعات و اجزای داخل آن است که بستگی به میزان قدرتمندی و حرفه ای بودن سیستم دارد که برای مثال می توان به قاب کیس های اداری،خانگی و گیمینگ اشاره کرد.

قطعات داخلی کیس

بطور کلی قطعات داخلی کیس به دو دسته ی قطعات اصلی (مادربرد، کارت گرافیک، سی پی یو (CPU)، پاور ) و لوازم جانبی قطعات اصلی (فن خنک کننده کیس،فن کارت گرافیک،کارت صدا، کارت USB، خمیر سیلیکون) تقسیم می شود.

پاور کیس(منبع تغذیه)

به منبع تغذیه رایانه گفته می شود که برق تمامی اجزای داخلی کیس کامپیوتر را تامین می کند و در برخی از موارد وظیفه کنترل نوسانات برق را نیز دارد.همچنین داخل آن یک یا دو فن برای خنک کردن تعبیه شده است.

دی وی دی رایتر DVD-ROM

دی وی دی رایتر یا دیسک گردان نوری به دستگاهی گفته می شود که با استفاده از لیزر، کار نوشتن(رایت) اطلاعات روی لوح فشرده یا همان CD و DVDراانجام می دهد.برخلاف تفکر عموم مردم دی وی دی رایتر هم خواندن و هم نوشتن اطلاعات را انجام می دهد. برخلاف CD-ROM و DVD-ROM که فقط وظیفه خواندن اطلاعات را بر عهده دارد.

کارت اینترنال و اکسترنال

به کارت های صدا،کارت usb،کارت usb3،کارت شبکه و کارت پارالل و ... که بر روی مادر برد نصب می شوند کارت اینترنال گفته می شود و تمامی کارت های ذکر شده که از طریق usb به کامپیوتر متصل می شوند در دسته کارت های اکسترنال جای می گیرند.