کابل پرینتر و USB

1-12 از 12

USB برای استاندارد سازی ارتباط دستگاه های کامپیوتر مانند کیبورد ، ماوس ، دوربین‌های دیجیتال ، پرینتر ، مدیا پلیرهای قابل حمل ، حافظه جانبی و راه انداز شبکه برای ارتباطات و تغذیه الکتریکی به کامپیوتر می باشد. همچنین کابل های USB جایگزین بسیاری از اتصالات لوازم جانبی کامپیوتر شده است.

کابل USB و Printer

هر کامپیوتری که شما امروزه برای خانه یا محل کار خود می خرید ، دارای یک یا چند رابط USB می‌باشد. این رابط های USB این اجازه را به شما می دهند که هر گونه وسیله ای اعم از Mouse یا Printer را به راحتی و آسانی به کامپیوتر خود وصل کنید. درگاه‌های USB همواره با شماره‌هایی مانند USB 2 و USB 3 شناخته می‌شوند. در هر نسخه از USB، سرعت انتقال اطلاعات و میزان نیروی انتقالی افزایش یافته و همچنین به‌کمک انواع مختلف آداپتورها، هاب‌ها و امکان تطبیق درگاه‌ها و کانکتورهای متفاوت با یکدیگر فراهم شده است.

printer برای اتصال به رایانه از درگاه‌های مختلفی استفاده می‌کند. درگذشته بیشتر پرینترها از درگاه‌های پارالل و سریال برای اتصال به رایانه استفاده می‌کردند. usb یک استاندارد صنعتی است که در آن، کابل، رابط‌ها، پروتکل‌های ارتباطی گذرگاه (باس) برای اتصال، ارتباط و همچنین منبع تغذیه که بین کامپیوتر و دستگاه الکترونیکی به کار می‌رود تعریف شده‌است.