کابل انتقال صدا

1-10 از 10

دستگاه های صوتی و تصویری برای انتقال صدا و تصویر نیاز به کابل های واسط دارند. پر استفاده ترین کابل صدا ، کابل AUX می باشد. از کابل آ یو ایکس برای اغلب دستگاه ها جهت پخش صوت استفاده می شود. 

کابل های صدا شامل کابل 2 فیش و 3 فیش هم می شود هرچند که می توان تصویر را هم با آن منتقل کرد. 

اما نسل جدید تری از کابل AUX نیز آمده است که کابل اپتیکال یا کابل نوری نامیده می شود. انتقال صدا به شکل دیجیتال با این کابل صورت می پذیرد. ورودی و خروجی آن با کابل صدا AUX متفاوت می باشد و در دستگا های جدید درگاه سوکت آن را مشاهده خواهید کرد.


کابل های صوتی و تصویری

تنوع در مدل کابل‌ بسیار زیاد است و برای خروجی و ورودی هر دستگاه دیجیتال، چندین مدل کابل وجود دارد. اما رایج‌ترین و پر استفاده‌ترین مدل در میان کابل‌های صوتی و تصویری، کابل‌ AUX است که برای انتقال صدا است .

کابل HDMI که برای انتقال صدا و تصویر استفاده می‌شود و درگاه خروجی آن در انواع تلوزیون‌ جدید، اکثر لپ‌تاپ‌ها و ویدیو پروژکتورها وجود دارد.

کابل optical یا همان کابل Audio که به کابل فیبر نوری نیز شناخته می‌شود و خروجی آن در تلویزیون‌های جدید وجود دارد.

کاربرد کابل صدا

کابل صدا(AUX Cable)، یک کابل یک به یک صدا می باشد که در دو طرف آن فیش 3.5 میلی متری صدا وجود دارد. این کابل برای پخش صدای تلویزیون و یا اتصال صوتی بین گوشی موبایل، تبلت یا لپ تاپ به سیستم پخش ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. در بعضی مواقع فاصله شما تا رادیو و هر وسیله مجهز به این درگاه، بیشتر از کابل در دست شما است. حتی گاهی فیش 2.5 میلی متری نیز دارید اما گوشی موبایل یا تبلت شما مجهز به فیش 3.5 میلی متری است، در این حالت باید یک تبدیل صدا بگیرید.