کابل شبکه

1-9 از 9

انواع کابل های شبکه با متراژ های مختلف و کیفیت های گوناگون در برندهای مطرحی همچون پی نت (Pnet)، کی نت (Knet)، بلدن (Belden)، نگزانس (Nexans) و... را در بخش کابل شبکه در فروشگاه هیناتا جستجو کنید.

کابل شبکه

کابل شبکه سخت افزاری است که برای اتصال یک دستگاه شبکه به سایر دستگاه های شبکه یا اتصال دو یا چند رایانه برای به اشتراک گذاشتن خط مودم، چاپگر، اسکنر و... استفاده می شود. کابل های شبکه شامل کابل کواکسیال، کابل فیبر نوری، کابل CAT5 و کابل CAT6 می باشد.

انواع فناوری کابل شبکه

چندین فناوری برای اتصلات شبکه استفاده شده است. کابل پچ کورد برای فاصله ی کوتاه در دفاتر و سیم کشی استفاده می شود.اتصالات برق با استفاده از جفت پیچ خورده یا کابل کواکسیال در یک ساختمان استفاده می شود.کابل فیبر نوری برای مسافت های طولانی یا برای برنامه های کاربردی مورد نیاز پهنای باند بالای الکتریکی استفاده می شود.

کابل پچ کورد

کابل پچ کورد یک کابل الکتریکی یا نوری است که برای اتصال یک دستگاه الکترونیکی یا نوری به دیگری استفاده می شود. به عنوان مثال یک سوییچ متصل به کامپیوتر یا یک سوییچ متصل به روتر با کابل های پچ کورد مرتبط هستند.کابل های پچ کورد معمولا در بسیاری از رنگ های مختلف تولید می شوند تا به راحتی قابل تشخیص باشند و اکثر آنها نسبتا کوتاه و بیش از چند متر نیستند.

قیمت کابل پچ کورد

کابل های پچ کورد شبکه بر اساس فناوری و متراژ های مختلف قیمت گذاری می شوند بطور معمول کابل های پچ کورد CAT6 نسبت به کابل های پچ کورد CAT5 به دلیل فناوری جدیدتر گران قیمت تر می باشند. معمولا متراژ کابل های پچ کورد از پنجاه سانت و به ترتیب یک متر، دو متر، سه متر، پنج متر، ده متر، پانزده متر، بیست متر، بیست و پنج متر، سی متر تولید و روانه بازار می شود.