کابل انتقال تصویر

1-24 از 33

امروزه راه‌های زیادی برای اتصال منابع تصویری به تلویزیون‌ها و مانیتورها وجود دارد .در دستگاه‌های صوتی و تصویری انتقال صدا و تصویر بین دستگاه گیرنده و فرستنده توسط ادوات و تجهیزات های مختلفی انجام می شود. در دنیای تکنولوزی انواع مختلف کابل های انتقال تصویر و پورت های ورودی و خروجی تصویر وجود دارد.

مهم‌ترین کابل‌های تصویری

امروزه راه‌های زیادی برای اتصال منابع تصویری به تلویزیون‌ها و مانیتورها وجود دارد که مهم ترین رابط های گرافیکی به شرح زیر است:

HDMI

یک رابط انتقال صوت و تصویر اختصاصی که این روزها، تقریبا تمام تلویزیون‌ها و مانیتورهای کامپیوتر از اتصال HDMI پشتیبانی می‌کنند.

RCA

کابل‌های معروف قرمز، سفید و زرد که نوعی رابط «RCA» هستند در زمانی پر طرفدارترین نوع رابط‌های صوتی و تصویری محسوب می‌شدند. کابل‌های قرمز و سفید برای سیگنال‌های صوتی، و کابل‌ زرد برای ارسال سیگنال تصویر استفاده می‌شود.

DisplayPort

دیسپلی پورت DisplayPort یکی از رابط‌های صوتی و تصویری دیجیتال به حساب می‌آید که از طریق آن می‌توان هم صدا و هم تصویر را انتقال داد.

DVI

پورت DVI بر روی کارت گرافیکی قرار داشته و برای انتقال صوت و تصویر استفاده می شود. در واقع کار اصلی این پورت تبدیل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال می باشد.

VGA

درگاه VGA حال حاضر یک کابل انتقال تصویر به صورت آنالوگ می باشد. داده‌های رنگ‌ها متمایز از همدیگر هستند، یعنی داده‌های مربوط به هر یک از رنگ‌های قرمز، سبز و آبی از طریق سه پین متفاوت ارسال می‌شوند.