کابل انتقال برق و دیتا

1-9 از 9

کابل به مجموعه یک یا چند سیم که در کنار هم یا به صورت به‌هم‌ تابیده شده که معمولا” توسط لایه های محافظی پوشانده شده است ، گفته می‌شود. کابل‌ها در جنس ، شکل ، تعداد و عایق‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. این تفاوت‌ها موجب تقسیم بندی کابل‌ها می‌گردد.

امروزه در صنعت برق بخش عظیمی از توزیع انرژی الکتریکی ، به ویژه در فشار ضعیف بوسیله کابل ها انجام می‌گیرد. البته برای انتقال انرژی الکتریکی فشار متوسط و قوی نیز در برخی موراد از کابل های مخصوص استفاده می‌شود. کاربرد کابل ها در تاسیسات الکتریکی بسیار وسیع با اهمیت بالایی می باشد.

کابل برق کامپیوتر و کابل برق لپ تاپی در برندها و کیفیت های مختلف عرضه می شود. بنا به درخواست و نیاز خود می توانید کابل برق مد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

کابل برق ساتا و کابل دیتا ساتا در داخل کیس مورد استفاده قرار می گیرد. با بهترین قیمت کابل های برق خود را از شرکت بازرگانی هیناتا خریداری نمایید.

کابل برق

به هر نوع کابل که وظیفه ی انتقال جریان برق برای روشن کردن یک دستگاه را به عهده دارد کابل برق گفته می شود.به عنوان مثال می توان به کابل برق کیس، کابل برق مانیتور و یا کابل های برق داخلی کیس مثل کابل برق ساتا اشاره کرد.

کابل دیتا

کابل انتقال دیتا (اطلاعات)، ارتباط بین دستگاه ها را فراهم می‌کند.به عنوان مثال، کابل HDMI، VGA و یا DVI که مانیتور شما را به کامپیوتر شما متصل می کند و اجازه می دهد کامپیوتر شما یک تصویر را در مانیتور نمایش دهد.از دیگر کابل های انتقال دیتا (اطلاعات) می توان به کابل IDE/SATA، کابل USB و کابل های شبکه اشاره کرد.