کابل و سیم جمع کن (CABLE & SIMZIP)

1-24 از 67

مهمترین رابط اتصالی بین دستگاه های مختلف کابل ها می باشند، که هر کدام جهت انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کابل ها برای انتقال تصویر و دیتا ، انتقال صدا ، انتقال انرژی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع کابل های کامپیوتر برای اتصال های داخلی کیس و اتصال به دستگاه های جانبی مثل مانیتور، پرینتر، اسپیکرو ... را می توانید از بخش مربوطه انتخاب و خریداری نمایید.
در جایی که کابل ها زیاد می باشد و می خواهید آن ها جمع آوری کرده و به صورت مرتب و منظم جایگذاری نمایید می توانید از سیم زیپ استفاده نمایید. سیم جمع کن یا سیم زیپ یک فضای بسیار مرتبی را در محیط شما ایجاد می نماید  و شما را از بهم ریختگی و چیدمان نابسامان خلاص می کند.کابل کامپیوتر

کابل یک یا چند سیم از جنس مس یا آلمینیوم در یک پوشش پلاستیکی است که امکان انتقال جریان برق یا اطلاعات را فراهم می‌کند. بطور کلی کابل های کامپیوتر به دو دسته ی کابل انتقال اطلاعات(داده) و کابل انتقال برق تقسیم می شوند.

کابل انتقال دیتا ( اطلاعات )

کابل انتقال دیتا (اطلاعات)، ارتباط بین دستگاه ها را فراهم می‌کند.به عنوان مثال، کابل HDMI، VGA و یا DVI که مانیتور شما را به کامپیوترتان متصل می کند و اجازه می دهد کامپیوتر شما یک تصویر را در مانیتور نمایش دهد.از دیگر کابل های انتقال دیتا (اطلاعات) می توان به کابل IDE/SATA، کابل USB و کابل های شبکه اشاره کرد.

کابل انتقال برق

به هر نوع کابل که وظیفه ی انتقال جریان برق برای روشن کردن یک دستگاه را به عهده دارد کابل برق گفته می شود.به عنوان مثال می توان به کابل برق کیس، کابل برق مانیتور و یا کابل های برق داخلی کیس مثل کابل برق ساتا اشاره کرد.