پلیر(Mp3,Mp4,FM,Recorder)

1-1 از 1

به Mp3player ، Mp4player ، FMplayer و Recorder و هرچیزی که دارای حافظه داخلی است و با استفاده از کارت حافظه،  کار پخش موزیک، ویدئو و یا ضبط کردن صدا را برعهده دارد پلیر گفته می شود. پلیر های کوچکی که به راحتی می توانید در هر جایی همراه خود داشته باشید و از پخش موزیک یا هر صوت دیگری استفاده کنید. این دستگاه ها که حمل و نقل راحتی دارند به وسیله ی یک هدفون پخش موزیک را انجام می دهند.

برخی از مدل های ام پی تری ها دارای اسپیکر هم می باشند، اما اغلب MP3 پلیرها با هدفون مورد استفاده قرار می گیرند. 

از آنجایی که MP3 پلیر ها اغلب دارای حافظه داخلی می باشند می توانید به عنوان یک ذخیره کننده اطلاعات هم استفاده نمایید. 


Mp3player

وسیله ای با ابعادی کوچک برای حمل و نقل آسان تر که دارای حافظه داخلی است و برخی از مدل های آن دارای ورودی رم می باشد که برای پخش فایل های صوتی و موزیک از آن استفاده می شود.همچنین دارای یک سوکت برای اتصال هنذفری یا هدفون وجود دارد.


امکان ضبط صدا

در برخی از مدل های Mp3player امکان ضبط صدا نیز برای کاربر وجود دارد که این ویژگی به میزان حافظه دستگاه بستگی دارد.


Mp4player

وسیله ای مانند Mp3player که علاوه بر پخش فایل های صوتی و موزیک، امکان پخش کردن فال های تصویری مانند فیلم و عکس را نیز دارد.

از دیگر تفاوت های Mp4player و Mp3player میتوان به بزرگتر بودن LCD و قوی تر بودن اسپیکر اشاره کد همچنین فرمت هایی که در Mp4player قابل پخش است در برخی از Mp3player ها وجود ندارد.

 

برخی از امکانات Mp4player ها

صفحه نمایش بزرگتر، وجود دوربین در برخی مدل ها، امکان اضافه کردن حافظه از طریق مموری، امکان انجام بازی در برخی از مدل ها، امکان پخش تصاویر متحرک

 

Voice Recorder

وسیله ای برای ضبط صدا که قابلیت پخش کردن مجدد فایل را نیز داشته باشد.این وسیله اغلب مورد استفاده ی دانشجویان و خبرنگاران است.


باتری

دستگاه های ضبط صدا به دو صورت انرژی خود را تامین می کنند.دسته ای از آن ها با باتری است که می تواند قلمی یا نیم قلمی باشد و دسته ای دیگر که قابلیت شارژ کردن دارند.در برخی از مدل های قدیمی که باتری آن ها از نوع لیتیومی است دستگاه در هنگام شارژ امکان ضبط کردن صدا را ندارد ولی در مدل های جدیدتر از تکنولوزی فست شارژ در این دستگاه ها استفاده شده است.


برخی دیگر از امکانات Voice Recorder

قابلیت آهسته و تند کردن صدا برای راحتی کاربر که بتواند سرعت پخش کردن را تنظیم نماید

امکان وجود تایمر در برخی از مدل ها که بتوان دستگاه را در زمان مشخصی برای ضبط کردن تنظیم کرد و در زمان مشخصی خاتمه داد.


FMplayer

وسیله ای است که با فندکی ماشین تغذیه شده و با استفاده از امواج رادیو می توان از آن به عنوان پخش کننده رادیو و موسیقی استفاده کرد.همچنین اگر این دستگاه قابلیت برقرای تماس را داشته باشد می توان در این مورد نیز از آن استفاده کرد.