هوآوی - HUAWEI

1-1 از 1

برند  HUAWEI - هوآوی 

برند هوآوی یکی از برندهای مطرح است که حتما نام گوشی های همراه آن را بسیار شنیده اید. این برند سرشناس  HUAWEI در سال 1980 در شنزن چین پایه گذاری و تاسیس شد. 

در سال ۱۹۹۷، هوآوی اولین قرارداد بین الملی خود را در زمینه ارائه محصولات شبکه خط ثابت با کمپانی هنگ کنگی Hutchison Whampoa امضاء کرد. بعد از آن در همان سال محصولات وایرلس مبتنی بر GSM را راه‌اندازی کرد و در نهایت برای ارائه CDMA و UMTS گسترش یافت.

شرکت هواوی در سال ۲۰۰۰ خود را در بازارهای جهانی گسترش داد و یک مرکزR&D در استکهلم سوئد تأسیس کرد. همچنین در سال ۲۰۰۱ HUAWEI چهار مرکز R&D در ایالات متحده آریکا تأسیس کرد و سه سال بعد به گسترش بین‌المللی خود با قراداد ساخت شبکه نسل سوم اپراتور موبایل Telfort هلند ادامه داد. در سال ۲۰۰۵، برای اولین بار سفارش‌های قرارداد بین‌المللی از فروش داخلی پیشی گرفت. در سال ۲۰۰۸، این شرکت اولین استقرار خود در فناوری UMTS/ HSPA را در مقیاس بزرگ جهانی در آمریکای شمالی برای ارائه نسل بعدی شبکه‌های وایرلس TELUS جدید و در بل کانادا با دسترسی سرعت بالای تلفن همراه ایجاد کرد.

محصولات برند هوآوی ( HUAWEI )

تولید اصلی شرکت هوآوی ساخت تلفن همراه و ایجاد شبکه از طریق مشارکت بود. در سال ۲۰۰۶ سهام شرکت نوکیا زیمنس ۵۱٪ و هوآوی ۴۹٪ بود و این برای هوآوی معنای پیشرفت می‌داد

شرکت HUAWEI محصولات متنوعی را تولید و روانه بازار کرده است که می توان گوشی تلفن همرا و لوازم جانبی آن، مودم usb، مودم بی‌سیم، ماژول‌ها، ترمینال‌های بی‌سیم و...  را نام برد.

 فروش محصولات هواوی در ایران

 ایران نیز مانند بسیاری از کشورها از محصولات هوآوی استفاده می نماید. از همان ابتدای آغاز به کار هوآوی، شرکت مخابرات ایران با این شرکت چینی همکاری‌های زیادی داشته و اکثر آنتن‌های BTS تلفن همراه در ایران از این شرکت خریداری شده‌است. اغلب محصولات دیگر آن نیز همانند گوشی تلفن همراه و متعلقات ان را به طور زیادی در بین فروشنگان و مصرف کنندگان مشاهده می شود.