هدست

1-10 از 10

به هدفون هایی که دارای میکروفون باشند هدست گفته می شود و در مواردی که نیاز به پاسخگویی سریع باشد از آن استفاده می شود و برای چت صوتی و ارتباط برقرار کردن هم کاربرد دارد.

هدست ها علاوه بر قابلت پخش صدا، قابلیت دریافت صدا نیز دارند و بوسیله آن می توانید صدا را ارسال یا ضبط نمایید. 


خرید بهترین هدفون 

اولین سوالی که باید برای خود حل کنید این است که :

چه هدفونی مورد نیاز شما است و چه استفاده ای از هدفون خواهید داشت؟

می دانیم که اغلب انتخاب ها بر اساس سلیقه صورت می گیرد اما در انتخاب هدفون علاوه بر سلیقه ظاهری، کارایی و کیفیت صدای هدفون نیز حائز اهمیت است. این موضوع را هم مد نظر داشته باشید؛ "پلیرها در ایجاد خروجی صدای هدفون و هدست بسیار موثرند"

انواع هدست

هدست ها به دو نوع سیم دار و بی سیم تقسیم بندی می شوند.اگر به هدست های سیم دار توجه داشته باشید یک فیش 3.5 میلی متری ساده می بینید که از سه قسمت فلزی تشکیلشده است که یکی برای کانال صوتی چپ یکی برای کانال صوتی راست و یکی هم برای پایه مشترک.
در کل صدای استریو یعنی دو کانال چپ و راست و مونو هم به معنی تک کانال می باشد.
چون هدست باید صدا را به دو گوش برساند از صدای استریو برخوردار است.در هدست  ها به دلیل وجود میکروفون باید پایه میکروفون هم در نظر گرفته شود.
در کانکتور هدست بک پایه اضافه وجود دارد که مخصوص میکروفون طراحی شده که این پایه در هدفون وجود ندارد.
در کانکتور هدست ها هم دو مدل داریم که شامل هدست دو کابل و تک کابل است.
دو کابل ها یک کابل برای هدفون در نظر گرفته شده و یک کابل هم برای میکروفون است.
تک کابل ها دارای چهار پین کانکتور  است که یک پین برای صدای چپ ، یک پین برای صدای راست ، یک پین برای میکروفون و یک پین مشترک هم بین گوشی هدفون و میکروفون.

قیمت هدست

به طور کلی با پرداخت قیمت بیشتر کیفیت صدای بیشتری هم تجربه خواهید کرد. البته قیمت هدفون به تنهایی تضمین کننده کیفیت نخواهد بود. در مواقعی ممکن است هدستی با قیمت پایین تر خریداری کنید ولی از کیفیت بالایی برخوردار باشد و یا بالعکس.

همچنین هدفون های با سیم نسبت به هدفون های بلوتوث قیمت پایین تری دارند.