هاب (HUB USB)

1-7 از 7

هاب یو اس بی (USB) برای افزایش پورت usb می باشد. برای اینکه بتوانید پورت usb مازاد داشته باشید می توانید از هاب usb استفاده نمایید که در مدل ها ی مختلف در بازار موجود می باشد.هاب یو اس بی ها اغلب در شکل و طرح های جالب طراحی و تولید می شوند که علاوه بر کارایی شکل زیبایی هم در کنار سیستم شما داشته باشند.

انواع هاب های USB برای کامپیوتر و لپ تاپ در طرح های متنوع و تعداد پورت های USB مختلف با کابل های کوتاه و بلند، هاب های USB2، هاب های USB3 و... در برندهای مطرحی همچون تسکو(TSCO)، هویت(havit)، پی نت(Pnet)، اکس پی(XP) و... را در بخش هاب USB کامپیوتر بیابید.


هاب USB کامپیوتر

هاب USB دستگاهی است که یک پورت USB را به چندین پورت گسترش می دهد. به طوری که پورت های بیشتری برای اتصال دستگاه ها (اسپیکر، هدست، پرینتر،و...) به یک سیستم وجود داشته باشد. شبیه به رابط برق که یک پریز برق را به چندین پریز تبدیل میکند. هاب USB از چند پورت USB مادگی در یک قاب پلاستیکی یا فلزی تشکیل شده که با یک کابل به پورت USB دستگاه (لپ تاپ یا کامپیوتر) متصل می گردد.

انواع هاب USB

هاب USB در مدل ها و طراحی های متفاوت از لحاظ  ظاهری تولید می شود. تفاوت بین هاب های USB در تعداد پورت های USB، نوع یو اس بی ( USB2 / USB3)، متراژ کابل، شکل ظاهری و متریال استفاده شده در ساخت آن می باشد.

هاب USB3

امروزه هاب های USB3 بخاطر سرعت انتقال بالاتری که دارند جای هاب های USB2 را در بازار گرفته اند. البته باید به این نکته توجه داشت که برای استفاده از هاب USB3 ، دستگاه کامپیوتر یا لپ تاپ شما باید به پورت USB3 مجهز باشد و همچنین دستگاهی که می خواهید مورد استفاده قرار دهید USB3 باشد .

هاب آداپتور دار USB

اکثر هاب های USB موجو در بازار قابلیت اتصال مستقیم به برق شهری از طریق آداپتور را دارند که باعث می شود تا سرعت هاب USB بیشتر شود و در مصارف بالا که چند دستگاه بطور همزمان به هاب USB متصل هستند دچار قطعی و افت فشار نشود. این هاب یو اس بی مناسب برای دستگاه هایی چون پرینتر می باشد که با سایر هاب ها براحتی نمیتوان از آن استفاده کرد. زیرا میزان برق مصرفی آن بالا می باشد و با هاب های معمولی شاید نتوان آن را متصل کرد.

تعداد پورت هاب USB

معمولا حداقل تعداد پورت های هاب USB سه پورت می باشد و تا ده پورت USB در بازار موجود می باشد. در استفاده از هاب های USB با تعداد پورت USB بالا پیشنهاد می شود که برق هاب را از طریق آداپتور جداگانه تامین کنید تا در هنگام مصرف با قطعی دستگاه مواجه نشوید و بتوانید از همه ی پورت های USB استفاده کنید.

قیمت انواع هاب USB

قیمت هاب USB بر اساس تعداد پورت های USB، نوع یو اس بی ( USB2 / USB3)، متراژ کابل، شکل ظاهری و متریال استفاده شده در ساخت آن تعیین می شود. بطور معمول هاب های USB3 و هاب هایی که دارای تعداد پورت USB بیشتری هستند و دارای آداپتور می باشند در دسته گران قیمت ترین و هاب های USB2 و هاب هایی که دارای پورت های USB کمتری هستند در دسته ی ارزان قیمت ترین ها قرار می گیرند.