نوکیا - NOKIA

1-1 از 1

برند نوکیا-NOKIA

برند NOKIA( نوکیا) یکی از بزرگترین تولید کننده های تلفن همراه هست. این برند زمانی جهان را تسخیر کرده بود و همه ی جهان با نام و محصولات آن آشنا بودند و از آن استفاده می کردند.

برند نوکیا شرکت تجهیزات مخابراتی است که در فنلاند فعالیت می نماید. زمان تأسیس شرکت نوکیا به سال ۱۸۶۵ بازمی‌گردد، که ابتدا این شرکت در زمینه تولید کاغذ فعالیت می‌کرد، پس از آن در سال ۱۸۹۸ نوکیا شروع به تولید لاستیک و تایر اتومبیل نمود و از سال ۱۹۱۲ وارد عرصه تولید تجهیزات خطوط تلفن، تلگراف و سیم‌کشی الکتریکی شد

شرکت نوکیا از ابتدای دهه ۱۹۹۰ فعالیت خود را تنها به سمت بازار مخابرات برد. با ورود گوشی های هوشمند اندکی از فعالیت پر قدرت نوکیا کاسته شد و برندهای دیگر در صدر قرار گرفتند . نوکیا نیز از سال ۲۰۱۷ اولین گوشی‌های هوشمند خود را که شامل، نوکیا۳، نوکیا۵ و نوکیا۶ و نوکیا ۷ و نوکیا۷٫۱ نوکیا۸ و نوکیا ۸٫۱ و نوکیا ۹ که یک گوشی متفاوت ۵ دوربینه می‌باشد را در همایش بین‌المللی موبایل در بارسلونا معرفی کرد.

نوکیا در حال حاضر

نوکیا بخشی از شرکت خود را به مایکروسافت واگذار کرد. در پی تولید گوشی های هوشمند و شکست های پیاپی که داشت با اعلام رسمی مایکروسافت،تمام جزئیات مربوط به حق استفاده از نام نوکیا تا سال ۲۰۲۷ برای گوشی‌های هوشمند و تبلت به شرکت اچ‌ام‌دی واگذار کرد.