ماوس (Mouse)

1-24 از 25
انواع ماوس از جمله ماوس سیم دار، ماوس وایرلس، ماوس گیمینگ و پد ماوس (زیر ماوسی)،با برندهای متنوع و معروف همچون تسکو(TSCO)، هویت(havit)، اکس پی(XP)، پی نت(Pnet) و ... را در بخش ماوس انتخاب و تهیه فرمایید

ماوس (موس)

 Mouse( موس) که جزو ورودی های رایانه محسوب می شود و یک واسط سخت افزاری برای ارسال یکسری دستورات به کامپیوتر  می باشد. 

ماوس یا موس کامپیوتر دستگاهی است که با اشاره ی دست، حرکت دو بعدی نسبت به یک سطح را تشخیص می دهد که حرکت آن معمولا به حرکت یک اشاره گر روی صفحه ی نمایشگر می انجامد. 

همه ی موس ها دارای سه دکمه و یا بیشتر می باشند. دکمه راست کلیک ، چپ کلیک و غلتک وسط که در همه ی ماوس ها وجود دارد. در برخی ماوس ها که موس گیمینگ یا موس طراحی می باشند، دکمه های بیشتری کار شده است که می توان برای آن دکمه ها وظایف و دستورات خاصی تعریف کرد و به عنوان کلید میانبر از ان استفاده کرد.

انواع ماوس (موس)

موس ها از نظر نوع اتصال به دو مدل با سیم و بی سیم  تقسیم می شوند، مدل سیمی به دو شکل USB و  PS2 طراحی و تولید می شود. که البته مدل PS2 در حال حاضر بسیار کم شده است.

موس بیسیم بوسیله یک دانگل به رایانه یا لپ تاپ متصل می گردد. با این موس شما براحتی می توانید دست خود حرکت دهید. در ماوس بیسیم راحتی کاربر در نظر گرفته شده است و براحتی کاربر می توانید تا مسافتی تا حدود 20 متر از دستگاه فاصله داشته باشد وبا آن کار کند.

ماوس با نام هایی همچون موشی ، موشواره و موس نیز خوانده می شود.

ماوس ها از نظر نحوه کارکرد در مدل غلتکی ، نوری و اپتیکال تولید می شوند.

 ماوس غلتکی بسیار قدیمی می باشد و باید حتما بر روی سطح صافی قرار می گرفت تا براحتی غلتک آن کار می کرد.

 ماوس نوری نیز مجهز به اشعه نور می باشد که باید بر روی صفحه تیره و صاف قرار گیرد تا براحتی کار کند. برای سرعت و کارکرد بهتر می توانید از پد موس استفاده کنید. پد ماوس ها نیز تنوع و اندازه های مختلفی دارند . بستگی به استفاده خود می توانید پد ماوس طبی ، پد ماوس گیمی و ... تهیه نمایید.

و اما ماوس های اپتیکال که جدیدترین مدل ماوس ها می باشند و براحتی بر روی سطوح شفاف هم کار می کنند. سرعت بالاتری دارند.

چگونه یک موس خوب بخریم؟؟

انتخاب یک ماوس خوب نیاز به مطالعه خصوصیات آن دارد که می توانید در بخش لیست ماوس آنها را مشاهده نمایید. 

DPI ماوس چیست؟

میزان دقت حرکت ماوس را DPI یا نقطه بر اینچ می گویند.به این معنی که کوچک‌ترین حرکت موجب می‌شود تا نشانگر ماوس به میزان زیادی در صفحه نمایش حرکت کند.

بستگی به میزان کار خودDPI  موس را انتخاب کنید ، لزوما نباید DPI بالا باشد تا کار شما انجام شود. می توانید با DPI  متوسط یا پایین هم کار خود را بهتر انجام دهید.

قیمت ماوس (موس)

قیمت ماوس بر اساس قابلیت، نوع کاربری، سرعت ماوس(DPI)،سیم دار یا بی سیم بودن و یا تعداد کلید های جانبی برای کاربری آسان تعیین می شود.بطور کلی ماوس های بی سیم با کلید های جانبی بیشتر و سرعت (DPI) بالاتر در ستون گران قیمت ترین ها و ماوس های سیم دار ساده بدون کلید های جانبی در ستون ارزان قیمت ترین ها قرار می‌گیرند.