ماوس وایرلس (wireless)

1-5 از 5

انواع ماوس های بی سیم (وایرلس) از جمله ماوس های بی سیم کوچک (لپ تاپی)، بزرگ با کلید های جانبی (گیمینگ)، ماوس های بی سیم معمولی (اداری)و... در برندهای تسکو (TSCO)، هویت(havit)، اکس پی (XP)، پی نت(Pnet) و... را در بخش ماوس وایرلس هیناتا بیابید.

ماوس وایرلس بوسیله یک گیرنده یا دانگل به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می گردد.  انرژی ماوس بی سیم بوسیله باتری های قلمی یا نیم قلمی تامین می شود. 

ماوس بی سیم (وایرلس)

ماوس بی سیم (وایرلس) بدون استفاده از سیم به یک کامپیوتر متصل می شود و از برخی قابلیت ها مثل بلوتوث و امواج رادیویی مادون قرمز استفاده می کند.معمولا یک گیرنده USB به کامپیوتر متصل شده و سیگنال های ماوس وایرلس را دریافت میکند.

انواع ماوس بی سیم (وایرلس)

بطور کلی ماوس های بی سیم به دو دسته ی ماوس های وایرلس که دارای یک گیرنده (USB) میباشند و ماوس های بلوتوثی که فاقد دانگل(USB) هستند تقسیم می شوند. ماوس بی سیم حداقل دارای دو کلید راست و چپ و یک غلطک میانی می باشد.این مدل، ساده ترین مدل ماوس بی سیم می باشد و حداقل کارایی استاندارد را به شما خواهد داد.به این نوع ماوس، ماوس سه کلید یا ماوس معمولی(استاندارد) گفته می شود.هرچه تعداد کلید های ماوس از سه کلید بیشتر شود مدل آن حرفه ای تر و کارایی آن برای کاربر بیشتر می شود.به عنوان مثال به ماوس هایی که علاوه بر سه کلید اصلی دو تا چهار کلید اضافه دارند،ماوس وایرلس گیمینگ گفته می شود.

قیمت ماوس بی سیم (وایرلس)

قیمت ماوس های بی سیم یا وایرلس بر اساس شاخص هایی مثل دقت و سرعت ماوس (Dpi)، تعداد کلید های جانبی برای کارایی بیشتر، برد یا فاصله گیرندگی بین ماوس و دستگاه، مقدار نگهدارندگی ظرفیت باتری، برند یا شرکت تولید کننده، طراحی شکل ظاهری، متریال یا جنس استفاده شده در تولید ماوس تعیین می شود.