فلش مموری

1-22 از 22

فلش مموری یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات است که به دلیل حجم ذخیره سازی بالا(نسبت به حجم) و قابلیت جابجایی آسان و سریع امروزه کاربردها و طرفداران زیادی دارد.

فلش مموری یا همان حافظه جانبی در گذشته با حجم و ظرفیت های خیلی محدودی تولید می شد، اما ابا گذر زمان و پیشرفته تر شدن دوربین ها و گوشی های موبایل ، کیفیت عکس و ها فیلم بالاتر رفت و آن حجم های کم جوابگوی نیاز کاربران نبود. در حال حاظر فلش مموری ها از ظرفیت 8 گیگ تا 1 ترا موجود می باشد. تولید کننده بر روی بالا بردن ظرفیت فلش ها تمرکز دارند و روز به روز فلش مموری هایی با حجم بالا تولید می نمایند.

حافظه های جانبی کوچک بسیار مفید برای نگهداری و جابجایی اطلاعات می باشند. فلش مموری های جدید اصولا امکان اتصال مستقیم به گوشی های همراه Android،Type C و همچنین IOs را دارند. قابلیت  otg دار شدن فلش مموریها بسیار تکنولوژی خوبی بود و واقعا کار راه انداز می باشد. 

حافظه فلش مموری

فلش مموری ها در حافظه های گوناگون و برای مصارف مختلف تولید و روانه بازار می شوند.کمترین حافظه در فلش مموری ها 4GB و بیشترین آن 256GB است.امروزه برخی از شرکت ها با فناوری های جدید قادر به ساخت فلش مموری با حافظه 1TB شده اند.


قیمت فلش مموری

نکته مهم در فلش مموری ها که بسیاری از خریداران از آن بی خبرند این است که اختلاف قیمت نه تنها به حجم بلکه و به کلاس فلش نیز بستگی دارد.هرچه کلاس در فلش بالاتر باشد یعنی سرعت نوشتن نیز بالاتر است و همین مسئله باعث بالاتر بودت قیمت آن نیز میشود.

برای مثال یک فلش مموری با کلاس 2 حداقل سرعت آن در نوشتن 2MB/S است و فلش مموری با کلاس 10 که بالاترین کلاس حال حاضر است از سرعت 10MB/S برخوردار است.