فاکس کان - Foxconn

1-2 از 2

برند فاکس کان –  Foxconn 

برند Foxconn که شرکت تایوانی است که در سال 1974 توسط تری تاسیس شد. برند فاکس کان زمینه تولید قطعات رایانه ای و الکترونیکی فعالیت می نماید. برند فاکس کان یک واحد بزرگ در شهر شنژن  چین دارد که از بزرگترین صادرکننده های این محسوب می‌شود.

 فاکس کان از تولید کننده قطعاتی است که با شرکت های چون آمازون، دِل، اپل، گوگل، بلک‌بری، سونی، اچ‌پی، نوکیا، موتورلا، مایکروسافت، سیسکو، میزو (meizu)، توشیبا کار می کند و به نحوی از تامین کنندگان این شرکت ها محسوب می شود.شرکت اینتل حدود 75 درصد قطعاتش را از برند Foxconn تامین می کند. اپل و دل نیز بخش زیادی از قطعاتشان را از Foxconn تامین می کنند.

محصولات Foxconn – فاکس کان

این شرکت با نام Foxconn در غرب شناخته می ود و در آسیا نیز خود را با نام WinFast معرفی کرده است.

رایانه، دستگاه‌های الکترونیکی، مخابراتی، کابل‌های رابط، نمایشگر مسطح، کنسول بازی، مادربورد، رایانه کارساز (سرور) و تلویزیون از جمله محصولات Foxconn می باشد.

کارگران شرکت فوکس کان زمان زیادی مشغول به کار هستند ولی حقوق و مزایای کافی دریافت نمی کنند. این امر سبب نارضایتی آنها شده و حتی منجر به خودکش آنها نیز می گردد، که چندین مورد در شرکت این اتفاق تکرار شده است. این مساله باعث شد دورتادور برخی اماکن تولیدی حفاظ و جان پناه توری نصب کنند.