شارژر فندکی

1-2 از 2

شارژر فندکی وسیله ای است که به کمک آن میتوان تلفن همراه و یا سایر وسایل الکتریکی را داخل ماشین شارژر کرد.باتری های لیتیوم پلیمر با شارژر فندکی قابل شارژ هستند.

شارژر فندکی مانند آداپتور عمل می کند که برق ماشین را به برق مورد نیاز برای شارژ کردن تلفن همراه یا دستگاه های الکتریکی تبدیل میکند و نوسانات برق ماشین را هم یکنواخت میکند.

نکاتی درمورد شارژر فندکی


شارژر
فندکی دارای دارای دو سر است که یک سر آن به جا فندکی خودرو متصل میشود و سر دیگر آن
دارای یک یا چند ورودی
USB است که کابل به آن وصل میشود.

خیلی ها این نگرانی را دارند که شارژر فندکی به باتری موبایل آسیب میرساند ولی با انتخاب درست شارژر فندکی که آداپتور آن همه ی نوسانات برق خودرو را کنترل کند آسیبی به باتری  موبایل نمیرسد.

شارژر فندکی برق  12 ولت ماشین را به 5 ولت USB تبدیل می کند.خروجی شارژر فندکی 5 ولت و 1 آمپر یا 2 آمپر است و در مواردی بیشتر هم میشود.اگر خواستید گوشی و تبلت را هم زمان شارژ کنید باید شارژر فندکی تهیه کنید که یک پورت 2.1 آمپر و یک پورت 1 آمپری داشته باشد.تبلت ها به دلیل داشتن باتری بزرگتر نیاز به جریان بیشتری هم دارند و حتما باید با پورت 2.1 آمپر شارژ شوند.گوشی های جدید نیز اکثرا به 2.1 آمپر نیاز دارند.

توجه داشته باشید زمانی که اتومبیل خاموش است اگر شارژر فندکی به جا فندکی وصل باشد حتی اگر گوشی به آن وصل نباشد باز هم مقداری از جریان برق ماشین کشیده میشود ، پس زمانی که گوشی به آن متصل نیست شارژر فندکی را از جا فندکی جدا کنید.

نکته حائز اهمیت این است زمانی که گوشی به شارژر فندکی متصل باشد اگر ماشین استارت بخورد ممکن است نوسانات برق روی گوشی و شارژر تاثیر منفی بگذارد.


قیمت شارژر فندکی

شارژر فندکی ها با توجه به متریال و مقدار آمپر و تعداد پورت آن ها قیمت های مختلفی دارند ، فلزی و پلاستیکی بودن بدنه آنها روی قیمت هم تاثیر دارد و با بالا رفتن تعداد پورت ها قیمت هم بالا میرود.