شارژر

1-10 از 10

امروزه گجت ها نیاز به شارژ کردن دارند که این کار با شارژر انجام می شود. این وسیله جز لوازم جانبی اصلی و جدایی ناپذیر گجت ها به حساب می آید. شارژر هایی که همراه خود گوشی ها هنگام خریدن ارائه می شوند بهترین و سازگارترین شارژر ها با دستگاه هستند.

شارژهای اورجینال گوشی ها ممکن است به هر دلیلی از بین بروند، در این صورت احتیاج به یک شارژر خوب خواهید داشت، می توانید برای خرید شارژر های اورجینال از فروشگاه اینترنتی هیناتا استفاده نمایید. 

نکاتی در مورد شارژر ها

شارژر ها دارای دو قسمت می باشند که یک قسمت آن سری و دیگری کابل شارژر می باشد. سری ها معمولا دارای یک یا دو پورت USB هستند.

در شارژرها ویژگی هایی وجود دارد که تولید کنندگان باید به آن توجه کنند:

ولتاژخروجی ، جریان خروجی ، شکل موجی خروجی ،محافظت در مقابل اضافه بار و اتصال کوتاه ، میزان رگوله سازی ، بازده توان و ...

هرچند معمولا فقط ولتاژ خروجی و جریان ورودی و خروجی روی شارژر ها درج می شود و در شارژر های اصلی پارامتر های تخصصی به خوبی رعایت می شود.

دو ویژگی که باید در هنگام خرید شارژر به آن دقت شود ولتاژ و جریان خروجی می باشد.

امروزه اکثر گجت ها با ولتاژ استاندارد 5 ولت کار می کنند.

قبل از استفاده از شارژر باید به یکسان بودن پارامتر در شارژر و وسیله مورد نظر توجه کرد زیرا در صورت مقایرت ممکن است خسارت جدی به وسیله شما وارد شود.

جریان خروجی معمولا بر حسب میلی آمپر یا آمپر نشان داده می شود. در جریان خروجی هم باید جریان دهی شارژر با جریان دهی شارژر اصلی گوشی یکی باشد.

شارژرهایی که جریان دهی بالایی دارند در زمان شارژ دچار افت ولتاژ خروجی می شوند و مدت زمان شارژدهی طولانی تر می شود.

موبایل هایی که جریان خروجی بالاتری دارند قیمت بیشتری هم دارند ولی شارژرهایی با جریان دهی پایین آسیب جدی به این گوشی ها وارد نمی کنند چون در مدارهای داخل موبایل مدار کنترل جریان وجود دارد.

در هنگام خرید باید مراقب شارژرهای تقلبی باشید زیرا جریان دهی آن ها با مقداری که روی بدنه درج شده متفاوت است و از قیمت کمتری نسبت به شارژر های اصلی دارند


قیمت شارژرها

شارژرها با توجه با تعداد پورت ، اورجینال بودن ، میزان جریان دهی و ... قیمت های مختلفی دارند.ولی شارژر های اصلی که از فروشگاه های رسمی و معتبر خریداری شوند قیمت بیشتری دارند.