سونی - SONY

1-6 از 6

کمپانی سونی- SONY

شرکت سونی یک شرکت ژاپنی است که در توکیو ساکن است. موسس آن ماسارو ایبوکا می باشد که در سال 1945 با 8 کارمند شروع به راه اندازی این شرکت کرد.  

تولیدات برند SONY

 اولین تولید این شرکت در سال 1950، دستگاه ضبط کننده بود که پس از آشنایی مردم با کارکرد آن ، مخاطبان زیادی پیدا کرد و به میزان فروش آن افزوده شد.

سونی اولین تلویزیون ترانزیستوری خود را در سال 1960 تولید و روانه بازار کرد. و در سال 1971 پخش کننده‌ی نوار ویدئویی را روانه بازار کرد.

شرکت سونی در سال ۱۹۷۹ اولین نسل واکمن‌ها را به بازار عرضه کرد. واکمن نوار کاست را روی این دستگاه پخش می کرد و قابل حمل بود.

اولین دستگاه پخش کننده‌ی سی‌دی جهان در سال ۱۹۸۲ توسط شرکت سونی به بازار عرضه شد.

 در سال ۱۹۸۹سونی شرکت Columbia Pictures را خریداری کرد. این اقدام بزرگ‌ترین خرید یک شرکت ژاپنی در آن زمان محسوب می‌شد.

دستگاه پلی‌استیشن سونی

یکی از محصولات سونی که بسیار مورد بازتاب قرار گرفت و جزو کالاهای بسیار پرفروش بود ، دستگاه پلی استیشن بود که در سال 1996 به 10میلیون دستگاه رسید. دستگاه پلی استیشن که رده 1 تا 4 آن در بازار می باشد.

شرکت سونی دوربین های خوبی نیز تولید و روانه بازار کرده است.

شرکت SONY 

شرکت سونی در سال 2001 با همکاری اریکسون شروع به کار کرد و گوشی همراه تولید کرد و با نام سونی اریکسون در بازار ارایه می شد.  

شرکت سونی علاوه بر این تولیدات ذکر شده  در حوزه تولیدات لپ تاپ نیز فعالیت می کند که برند بسیار محبوبی در بین مشتریان می باشد.  با عنوان لپ تاپ های سونی وایو (Vaio) شناخته می شوند. 

محصولات برند سونی- SONY

کمپانی سونی محصولات بیشماری در کارنامه خود دارد. کالاهای این شرکت از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند. شرکت سونی علاوه بر تولید کیفیت بالا ، کالاهای خود را با تضمین و گارانتی وارد بازار می کند.