رم(حافظه Micro SD)

1-10 از 10

رم یک کارت حافظه است که کاری مشابه با فلش مموری را انجام می دهد و ذخیره سازی اطلاعات را برعهده دارد، با این تفاوت که اندازه بسیار کوچکتری دارد و به جای یک پورت USB دارای تعدادی پین کوچک است که در جایگاه کارت حافظه گوشی نصب می شود.

از مموری کارت اغلب بعنوان حافظه جانبی گوشی موبایل استفاده می شد؛ اما با نیاز هدست ها و هدفون های بلوتوثی رم خور  همچنین اسپیکرهای شارژی رم خور استفاده از رم میکرو برای این دستگاه ها هم امکان پذیر شد.

ظرفیت های مختلفی از 8 تا 256 گیگ را در کارت حافظه ها می توانید مشاهده نمایید. برای خرید کارت حافظه ، توانایی پشتیبانی دستگاه مد نظر از مموری کارت را در نظر بگیرید و یعد اقدام به خرید مموری کارت نمایید.


حافظه رم

رم ها در حافظه های گوناگون و برای مصارف مختلف تولید و روانه بازار می شوند.کمترین حافظه در رم ها 4GB و بیشترین آن 256GB است.امروزه برخی از شرکت ها با فناوری های جدید قادر به ساخت رم با حافظه 512GB شده اند.


قیمت رم

نکته مهم در رم ها که بسیاری از خریداران از آن بی خبرند این است که اختلاف قیمت نه تنها به حجم بلکه و به کلاس رم نیز بستگی دارد.هرچه کلاس در رم بالاتر باشد یعنی سرعت نوشتن نیز بالاتر است و همین مسئله باعث بالاتر بودت قیمت آن نیز میشود.

برای مثال یک رم با کلاس 2 حداقل سرعت آن در نوشتن 2MB/S است و رم با کلاس 10 که بالاترین کلاس حال حاضر است از سرعت 10MB/S برخوردار است.