جی بی ال - JBL

1-3 از 3

آشنایی با شرکت JBL (جی بی ال)

تاسیس برند JBL توسط جیمز بی. لنسینگ (James B. Lansing) و شریک تجاریش کِن دِکِر (Ken Decker)  در لس آنجلس انجام شد.

تولیدات اولیه آنها اسپیکرهای 6 و 8 اینچی کنسول‌های رادیویی بود. یک مارس 1927این شرکت به نام لنسینگ، نامگذاری شد. این شرکت محصولات صوتی سینما تولید می کرد. اسپیکر Way-2 که از یک ووفر 15 اینچی برای پخش فرکانس‌های پایین و میانی، و یک درایور فشرده  به منظور پخش فرکانس‌های بالا ساخته شده بود را تولید کرد. این محصول به یکی از تولیدات برتر  شرکت لنسینگ تبدیل شد.

برند محبوب JBL- جی بی ال 

در سال 1939، به دلیل فوت کن دکر و مواجه شدن با مشکلات مالی این شرکت به Altec Service واگذار شد  و این کمپانی به Altec Lansing  تغییر نام یافت. بعد از پایان قرارد جیمز لنسینگ با این شرکت ، وی کمپانی دیگری با نام خود تاسیس نمود. که همان jbl  امروزی است.لنسینگ پس از در گذشت شریک تجاری اش به علت مشکلات زیاد در سال 1949 خودکشی کرد. پس از آن مدیریت آن را بیل توماس بر عهده گرفت. البته پس از مدتی هارمن اینترنشنال سهام JBL را از توماس خریداری کرد.

محصولات JBL

JBL یکی از برندهای بزرگ تولیدکننده‌های سیستمهای صوتی است که در سال 2016 با پذیرش پیشنهاد 8 میلیون دلاری به شرکت سامسونگ واگذار شد. جی بی ال در تولید وسایل صوتی پیشرفت بسیاری چشمگیری داشت و اسپیکر ، هدست و هدفون های با قدرتی را تولید و روانه بازار کرده است.