توشیبا - Toshiba

1-2 از 2

برند توشیبا- Toshiba 

برند توشیبا از برندهای قدیمی در حوزه الکترونیک می باشد. این شرکت ژاپنی می باشد و در توکیو قرار دارد. در سال 1939 پایه گذاری شد. برند توشیبا از پیشگامان تولید لپ تاپ شناخته می شود.

گرچه شرکتی که امروزه به نام Toshiba شناخته میشود، رسما 68 سال پیش تاسیس شد اما سابقه اصلی این شرکت به 132 سال پیش، یعنی سال 1875 برمیگردد. در این سال، هیساشی تاکانا یکی از بزرگترین مخترعان ژاپن
که علاقه و مهارت خاصی در مکانیک داشت، کارخانه تجهیزات تلگراف را در توکیو راه اندازی کرد. این حرکت را میتوان سنگ بنای تاسیس شرکت توشیبا دانست.

محصولات برند توشیبا

محصولات و خدمات برند توشیبا در حوزه‌های متعددی همچون سیستم‌ها و تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات، قطعات و مواد مورد نیاز صنعت الکترونیک، سیستم‌‌های قدرت، سیستم‌های زیرساختی صنعتی و اجتماعی، محصولات الکترونیکی مصرفی، لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات اداری و سیستم‌های نورپردازی و لجستیک تولید و عرضه می‌شوند
شرکت توشیبا در سال 2010 پنجمین تولیدکننده بزرگ کامپیوترهای شخصی بر اساس سودآوری (پس از شرکت‌های اچ‌پی، دل، ایسر و لوونو) بود. در همین سال توشیبا چهارمین تولیدکننده بزرگ نیمه‌رساناها بر اساس سودآوری (پس از شرکت‌های اینتل، سامسونگ و تگزاس اینسترامنز) بود..
شرکت توشیبا در سال 2015 دچار چالش های مالی شد و با افت شدید سهامش نیز رویرو شد . این روند تا 2017 طول کشید تا جایی که در سال 2017 اعلام ورشکستگی کرد. توشیبا در سال ۲۰۱۸، کل هلدینگ وستینگهاوس را به Brookfield فروخت.

وضعیت برند توشیبا در سال های اخیر 

توشیبا در سال ۲۰۱۸ زیرمجموعه‌ی تولید لپ‌تاپ خود را به برندی مستقل تحت نام Dynabook تغییر داد. از سال ۲۰۱۹، تمامی محصولات شرکت در بازار لپ‌تاپ با آن برند به فروش می‌رسد. توشیبا اکنون در چهار زیرمجموعه‌ی کلی فعالیت می‌کند که عبارت‌اند از:
Digital Products Group
Electronic Devices Group
Home Appliances Group
Social Infrastructure Group