لوازم جانبی شبکه

1-17 از 17

انواع تجهیزات جانبی مصرفی و کاربردی شبکه از جمله کارت های شبکه اینترنال و اکسترنال، کارت های شبکه سیم دار و وایرلس، آچار شبکه، سوکت های شبکه، کیستون باکس شبکه، اسپلیتر نویزگیر و... را در بخش تجهیزات شبکه بیابید.

لوازم مصرفی و کاربردی شبکه

تجهیزات شبکه لوازمی هستند که برای برقراری ارتباط و تعامل بین دستگاه ها در یک شبکه کامپیوتری مورد نیاز است.تجهیزات شبکه ممکن است شامل دروازه ها، روترها، پل های شبکه، نقاط دسترسی بی سیم، سوییچ ها، هاب ها و... باشند.همچنین شامل دستگاه های ترکیبی شبکه مانند سوییچ های چند لایه، مبدل های پروتکل، روترهای پل، سرورهای پروکسی، فایروال ها، کنترل کننده های رابط شبکه بی سیم، آداپتورهای ترمینال، کارت های شبکه اینترنال و اکسترنال، کارت های شبکه سیم دار و وایرلس، آچار شبکه، سوکت های شبکه، کیستون باکس شبکه و دیگر سخت افزارهای مربوط می باشد.در ادامه به بعضی از تجهیزات شبکه اشاره خواهیم کرد.

کارت شبکه

کارت شبکه یک قطعه ی سخت افزاری است برای اتصال دستگاه های کامپیوتر به همدیگر و به اشتراک گذاشتن اطلاعات سیستم های کامپیوتری با یکدیگر و همچنین ارتباط با مودم برای اتصال به اینترنت.به طور کلی کارت های شبکه به دو دسته ی کارت های شبکه اینترنال ( داخل محافظه‌ی کیس ) و کارت های شبکه اکسترنال یا USB ( بیرون از محفظه‌ی کیس ) تقسیم می‌شوند.همچنین کارت های شبکه اینترنال و اکسترنال هرکدام به دو دسته ی وایرلس و کابلی تقسیم می‌شوند.

اسپلیتر نویزگیر

اسپلیتر یا میکرو فیلتر قطعه ی کوچکی است که از طریق کابل تلفن به دستگاه مورد نظر متصل می شود تا امواج صوتی بر روی خط تلفن را تفکیک کند.در اینترنت پر سرعت نویز یا پارازیت بر روی خط تلفن ایجاد می شود که اسپلیتر نویزگیر این مشکل را حل می کند.بطور کلی هر دستگاهی که با خط تلفن مرتبط باشد مثل سانترال، دستگاه پوز، فکس و... به یک اسپلیتر نویزگیر نیاز دارد.