تبدیل (Converter)

1-24 از 38

امروزه به دلیل تنوع زیاد محصولات الکترونیکی و الکتریکی گاهاً پیش می آید که برای اتصال یک وسیله به وسیله ای دیگر به دلیل تفاوت در نوع سوکت و جک‌های اتصال با یکدیگر ، نیاز به انواع تبدیل ها ضروری است ؛ که این مبدل ها به شکل ها ، اندازه ها و قیمت‌های مختلف می باشد.

در این قسمت از سایت شما می توانید انواع تبدیل ها را مشاهده و بسته به نیاز خود تهیه فرمائید.

انواع تبدیل (Converter)

تبدیل ها به چندین بخش تقسیم می شوند که در مجموعه ی هیناتا سعی شده تا حد ممکن بسته به نیاز مشتریان گرامی آماده ی ارائه شوند. این مبدل‌ها شامل تبدیل تصویر ، تبدیل صدا ، تبدیل برق ، تبدیل دیتا (Data) و یو اس بی (USB) می باشند، که در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم.

تبدیل تصویر (Video Converter)

این نوع تبدیل برای وسایل تصویری استفاده می شوند؛ برای مثال می توان به پورت‌های (HDMI) ، (VGA) و (DVI) اشاره کرد.
به این دلیل که خیلی از وسایل مانند تلویزیون ها ، کامپیوترها ، لپ تاپ ها و موبایل‌ها (تلفن همراه) همه ی پورت‌ها را به صورت یکجا ندارند و نیاز به اتصال آن‌ها به یکدیگر اجتناب ناپذیر است ، تبدیل های مختلف برای این کار ساخته و روانه ی بازار شده است ، تا مثلاً بتوان از پورت اچ دی ام آی (HDMI) یک تلویزیون بوسیله ی پورت وی جی ای (VGA) یک کامپیوتر استفاده و آن‌ها را به هم متصل نمود.

تبدیل صدا (Sound Converter)

تبدیل صدا برای اتصال پورت‌های کوچک و بزرگ به یکدیگر ، همین طور پورت‌های یو اس بی (USB) به صدا و بالعکس می باشد ؛ که شکلها و کاربردهای متنوع آن بنا به نیاز بازار قابل دسترس می باشد.

تبدیل دیتا (Data Converter) و یو اس بی (USB Converter)

این نوع تبدیل ها شامل انواع مبدل یو اس بی (USB) ، پی اس تو (PS2) ، پرینترهای پارالل و سوکت‌های مختلف مثل تبدیل تلفن های همراه اندروید ، آیفون و غیره به یکدیگر می باشد ، که بخاطر کاربرد خیلی زیاد آن‌ها خواهان بسیاری داشته و به همین خاطر از انواع گوناگونی برخوردار می باشد.

تبدیل برق (Power Converter)

در کشورهای مختلف لوازم برقی و همین طور پریزهای برق خاص همان کشور می باشد. برای مثال در کشور ژاپن از دوشاخه های کارتی استفاده می شود و در امریکا از سه شاخه های خاص این کشور بهره می برند. به همین خاطر برای تبدیل آن‌ها به یکدیگر و از همه مهم‌تر تبدیل آنها به دوشاخه ی خاص ایران ، این تبدیل ها به مردم ارائه شده تا مشکلی در این راستا حس نشود.

قیمت تبدیل

عموماً خرید تبدیل ها بسته به نیاز افراد و با قیمت های مختلفی می باشد ، ولی چیزی که مشخص است ، قیمت آن‌ها هر چقدر هم که باشد نسبت به اینکه بخوایم کالایی تهیه کنیم که نیاز به این مبدل ها نداشته باشد خیلی به صرفه تر و اقتصادی تر است.