بیتس - Beats

تاسیس برند بیتس الکترونیکس  (Beats Electronics)

هنرمند سبک رپ آندره رومل یانگ معروف به Dr.Dre و مدیر سابق شرکت  Interscope Geffen A&M Records  و دوستش جیمی آیویین به دلیل مشکل کیفیت تجهیزات صوتی، تصمیمم به طراحی و تولید محصول صوتی با کیفیت گرفتند. شرکت مانستر در بریسبین کالیفرنیا با همکاری جیمی و دکتر دره در سال 2008 موفق به تولید هدفون با برند Beats By شدند. 

بیتس الکترونیکس یکی از زیرشاخه‌های شرکت اپل می باشد. این شرکت در زمینه تجهیزات صوتی فعالیت می کند.

محصولات بیتس (Beats)

محصولات اصلی شرکت بیتس (Beats) هدفون و اسپیکر می باشد. از سال ۲۰۱۴ سرویس نرم‌افزاری موسیقی این شرکت نیز با نام Beats Music شروع به کار کرد. شرکت تایوانی HTC برای مدتی بزرگترین سهامدار بیتس بود تا این که در سال ۲۰۱۲، نیمی از سهام خود که ۲۵ درصد کل سهام بود به شرکت بازگرداند و بقیه‌ی آن را نیز در سال ۲۰۱۳ فروخت. در ادامه، شرکت Carlyle Group و ۳۲ نفر موسس به عنوان سهامداران اصلی شناخته می‌شدند تا این که در آگوست سال ۲۰۱۴، شرکت اپل این برند را به ارزش ۳ میلیارد دلار خریداری کرد. این خرید، بزرگترین خرید شرکت در تاریخ اپل بوده است.

دکتر دره به علت اینکه کاربر نمی تواند بوسیله سایر محصولات صوتی صدای با کیفیت و انچه در استادیو پخش می شود را بشنود هدفون های بیتس را تولید کرد. هدفون بیتس کیفیت و صدای بسیار خوبی پخش می نماید.


گذری بر آنچه که بر بیتس گذشت!

در سال ۲۰۱۲، اولین محصولات کاملا اختصاصی شرکت عرضه شدند. هدفون‌ Beats Exclusive با قدرت بالای حذف نویز برای رقابت با محصولات شرکت‌های bose و Sennheiser عرضه شد. در کنار آن نیز، اسپیکر قابل حمل این شرکت با نام Beats Pill به بازار عرضه شد. ۳ سال بعد و در اکتبر سال ۲۰۱۵، نسخه‌های جدید این محصولات به بازار عرضه شدند.

در سال 2010،  50.1 درصد سهام شرکت بیتس به تولید کندده تایوانی گوشی های HTC به قیمت 309 میلیون دلار فروخته شد. هدف HTC تولید گوشی های با کیفیت صوتی بالا بود. البته شرکت بیتس نیز همچنان به کار خود ادامه داد.در جولای سال ۲۰۱۲، شرکت HTC ، نیمی از سهام خود را به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار، به خود شرکت بیتس فروخت و البته باز هم بزرگترین سهامدار شرکت باقی ماند. در ۲۷ سپتامبر 2013 شرکت تایوانی، تمام سهام باقی‌مانده‌ی خود را به ارزش ۲۶۵ میلیون دلار به بیتس فروخت.  همچنین با سرمایه گذاری شرکت Carlye به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار، ارزش Beats Electronics به یک میلیارد دلار رسید.


فروش شرکت بیتس به اپل

در 28 می اپل شرکت Beats را به قیمت ۳ میلیارد دلار خریداری کرد. اعلام رسمی این فروش در ۲۸ می سال ۲۰۱۴ انجام شد و طبق قرارداد، ۴۰۰ میلیون از این مبلغ به صورت سهام اپل به سهامداران اصلی بیتس واگذار شد و بقیه نیز به‌‌صورت پول نقد واگذار شد.


استفاده از سیستم صوتی بیتس در خودرو

شرکت بیتس در سال ۲۰۱۱ قراردادی با کرایسلر امضا کرد که بر روی خودروهای این شرکت سیستم صوتی نصب کند. اولین محصولی که نصب شد،بر روی خودروی لاکچری chrysler 300S بود. این خودرو مجهز به سیستمی با ۱۰ بلندگوی برند Beats By Dr.Dre بود


تبلیغات شرکت بیتس(Beats)

تبلغات حرفه ای و استفاده از سلبریتی های مطرح باعث بزرگی برند بیتس شد. شرکت بیتس بواسطه ارتباطات DR.Dre با بزرگان موسیقی، محصولات خود را در موزیک ویدئوهای آنها نشان می‌داد. این روند تاثیر بسیار زیادی روی افراد داشت که نه تنها بخاطر کیفیت بلکه بخاطر اینکه افراد مشهور از آن استفاده می کنند محصولات بیتس را خریداری می کردند ، تا خود را باکلاس جلوه دهند. بر طبق نظر بسیاری از کارشناسان، محصولاتی با کیفیت بیشتر از بیتس را، می توان با قیمیت برابر با همین تجهیزات خریداری کرد. قیمت هدست بیتس و سایر محصولات بیتس به نسبت قیمت بالاتری دارند و موسسان آن تاکید می کنند که قیمت آن بر اساس کیفیت تعیین شده است.

فروش محصولات بیتس

از علت های اصلی موفقیت و برندینگ شدن محصولات بیتس، تکیه کردن آن به شرکت های بزرگ و مطرح همچون HP, HTC بود. شرکت بیتس با زرنگی و اتصال به شرکت ها و افراد بزرگ توانست خود را بسیار بزرگ جلوه دهد و ماندگار شود. البته ناگفته نماند که کیفیت مرغوب و طراحی زیبای محصولاتش نیز مزید بر علت می شد.