باتری و شارژر باتری

1-15 از 15

باتری ها نوعی از منبع انرژی هستند که در وسایل مختلف و برای مصارف گسترده ای از جمله لوازم الکترونیکی خانگی تا اسباب بازی کودکان به کار می رود.

باتری قلمی و باتری نیم قلمی و باتری های سکه و کتابی برای استفاده های مختلف در این بخش از سایت قابل مشاهده می باشد. 

همچنین باتری های تعمیری مناسب برای هدست و شارژر باتری ها را می توانید در این بخش خریداری نمایید.

انواع باتری از لحاظ سایز

قلمی

نوعی از باتری با ابعاد معمولی است که به آن AA نیز می گویند. اندازه این باری 14/5 در 50/5 میلی متر است و ظرفیت آن 600 تا 3000 میلی آمپر است.

نیم قلمی

باتری نیم قلمی نوع کارکرد آن همانند باتری قلمی است ولی با ابعادی کوچکتر. ابعاد این باتری 10/5 در 44/5 است و ظرفیت آن 500 تا 1500 میلی آمپر است.به این باتری AAA‌ نیز می گویند.

انواع باتری از لحاظ ظرفیت و طول عمر

به طور کلی سه نوع باتری از لحاظ ظرفیت و طول عمر در ابزار وجود دارد.باتری های معمولی که برای مصارفمعمولی مانند ساعت و کنترل تلویزیون است و طول عمر معمولی و نسبتا متوسطی دارند.

آلکالاین که ظرفیت آن ها چهار برابر ظرفیت باتری های معمولی است و جریان دهی ان ها بالاتر است. هرچند قیمت باتری های آلکالاین از باتری های معمولی بیشتر است ولی طول عمر بیشتری نیز دارند.

نوع دیگری از باتری ها هستند که قابلیت شارژ شدن به وسیله شارژر باتری را نیز دارند.

این نوع باتری ها در وسایلی که به طور مداوم استفاده می شوند و باید مداوم شارژ شوند کاربرد دارد.مزیت دیگر این باتری ها نسبت به باتری های غیر شارژی دارند این است که ولتاژ ثابتی را به دستگاه وارد می کند.

نکته قابل توجه این است که باتری ها تعداد دفعات مشخصی برای شارژ شدن دارند.